Schody zewnętrzne kręte

Mogą z powodzeniem znaleźć zastosowanie jako tradycyjne schody domowe oraz schody ewakuacyjne w budynkach użyteczności publicznej.

Schody posiadają średnice od 1,4 do 2,6 m i mogą wznosić się na maksymalną wysokość 6 kondygnacji (jedna kondygnacja 3,2 m). Są ognioodporne i niewrażliwe na warunki atmosferyczne. Odpowiedni proces technologiczny, użyte materiały i staranność montażu gwarantują ich niezawodność. Konstrukcja filaru nośnego stalowych wanien stopni, balustrady i poręczy oraz elementów mocujących zapewnia maksymalną trwałość i stabilność.

Poręcz może być pokryta tworzywem sztucznym odpornym na wysokie i niskie temperatury. Powierzchnia stopni jest antypoślizgowa dzięki zastosowaniu blachy łezkowanej lub kraty drobnowymiarowej, a całe schody są zabezpieczone antykorozyjnie cynkowaniem ogniowym. Proponowane są również schody i balustrady ze stali nierdzewnej, polerowanej lub szlifowanej. Konstrukcja schodów krętych wykonana jest z rury grubościennej z przyspawanymi przystopniami. Stopnie mogą być z kamienia, kraty Vema lub z blachy antypoślizgowej.