Co warto wiedzieć..

Przygotowaliśmy dla Państwa garść porad oraz informacji które powinny pomóc uniknąć najczęstszych problemów przy instalacji schodów.

Kiedy myśleć o schodach?

Według naszej firmy o schodach należy myśleć już na etapie projektu, ponieważ często zaprojektowane schody nie spełniają Polskiej Normy.

Inwestor nie musi znać się na opisanych parametrach w projekcie, a wymiary schodów dokładnie są opisane w Polskiej Normie (zobacz załącznik), która pokazuje nam jakie wysokości, głębokości i szerokości stopni powinny być zachowane, jaka jest maksymalna ilość stopni w jednym biegu, itp.
Wszystko po to by schody były bezpieczne oraz wygodne.

 

Planuj wcześniej, unikniesz problemów:

Na etapie projektów można tez przewidzieć ewentualne ‘’konflikty" z instalacjami w budynku, oknami, drzwiami...

Pamiętaj o instalacjach!

Należy pamiętać też o samych balustradach, nawet przy schodach betonowych aby z brzegu i czoła stropu nie było np. przewodów elektrycznych

A w domach szkieletowych..

Przy budynkach w systemie szkieletowym, na etapie projektu można przewidzieć potrzebne wzmocnienia w konstrukcji ściany i stropu, aby uniknąć podpór pionowych.

Dbamy zarówno o nasze kompetencje, jak i o jak najlepsze standardy.

Nasza firma posiada niezbędne certyfikaty potwierdzające przestrzeganie wszystkich norm produkcyjnych, dzięki czemu wszystkie nasze konstrukcje instalowane u klienta w Polsce jak i w Unii Europejskiej posiadają oznaczenie CE potwierdzające dopuszczenie do użytku oraz poświadczające zgodność z normą budowlaną i co z tego bezpośrednio wynika – bezpieczne użytkowanie.

Z nami szybciej wejdziesz na swoje piętro!

Montaż naszych schodów możemy rozpocząć już na etapie stanu surowego budynku (sama konstrukcja i stopnie robocze), a stopnie właściwe wraz z balustradami montować tuż przed ostatecznym malowaniem. Umożliwi nam to wygodne poruszanie się pomiędzy kondygnacjami podczas prac wykończeniowych, a jednocześnie pozwoli uniknąć uszkodzenia stopni i balustrad.