Schody wewnętrzne

Schody wewnętrzne to bardzo szerokie pojęcie. Pod nim kryje się wiele rodzajów schodów. Łączy je to, że wszystkie są montowane wewnątrz budynku. Schody wewnętrzne mogą być zarówno drewniane, jak i metalowe. W zależności od tego jakiego rodzaju są to schody, to ich instalacja może być stosunkowo łatwa i szybka albo bardzo skomplikowana i czasochłonna. I tak np. schody wewnętrzne proste nie wymagają wielu różnych pomiarów i długiego montażu, natomiast schody wewnętrzne zabiegowe lub kręte potrzebują wielu pomiarów i kontroli na każdym etapie montażu.

Rodzaje schodów wewnętrznych

Ten rodzaj schodów doskonale sprawdza się w ciasnych wnętrzach, bowiem zajmują one miej miejsca niż w przypadku tradycyjnych schodów dwubiegowych.

W tej grupie można wyróżnić m.in. schody jednobiegowe, w prostym ujęciu są to schody które pozwalają wejść na piętro jednym biegiem, bez zmiany kierunku.

Schody w których bieg podzielony jest co najmniej na dwie części spocznikiem, dzięki temu można wygodnie zmienić kierunek wchodzenia.

To propozycja schodów funkcjonalnych, o różnorodnej kolorystyce do wszelkich pomieszczeń domowych, handlowych, fabrycznych i innych.